Malta Öğrenci Vizesi

Malta, 2008 yılında Schengen üyesi olmuştur. Malta’ya seyahat etmek isteyen öğrenciler ve turistler vize almak zorundadır. Öğrenci vizeleri diğer ülkelere kıyasla daha kolay alınabilir, ancak eksiksiz evrak sunma gerekliliği vardır. Malta il okulu kaydı yaptıran öğrencilerimize özel hizmetlerimizden biri de vize başvurularında profesyonel desteğimizdir. Vize başvurularınızın her aşamasında yanınızdayız. Gereken tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamanızdan, başvuru formlarını doldurmanıza, vize başvuru merkezine teslim etmeye kadar sizinle adım adım ilerliyoruz. Vize sürecinizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı oluyoruz. 

Malta Vize Yeşil Pasaport Sahiplerine Uygulanmaz. Yeşil pasaport sahipleri ülkeye 90 güne kadar olan eğitimler için vizesiz girebilir. 

Malta’dan alınan 90 güne kadar olan vizeler, tüm Schengen ülkelerine giriş ve çıkışa izin verir. Ancak, Schengen üyesi olmayan ülkelere seyahat ederseniz, tekrar Malta’ya dönemeyebilirsiniz, bu kapsamda Türkiye ziyaretleri de yer almaktadır. 90 günden fazla süreli vizelerde ise “Multi” adı verilen vize türü verilir, bu vize ile Türkiye dahil giriş izni olan herhangi bir ülkeye ve Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Malta Vize Ücreti 2023 yılında 100 €’dur. Malta vizesi başvuruları, tüm ülkelerin bir araya gelerek oluşturduğu VFS Global adlı kuruluşa teslim edilir. VFS, evraklarınızın eksiksiz olduğundan ve düzgün düzenlendiğinden emin olur. Eksik veya gereken ek belgeler olması durumunda sizi bilgilendirir. Sonrasında evraklarınızı konsolosluğa ileterek 15 iş günü içinde vize onayını alır ve başvuru merkezine veya kargo ile size ulaştırır. Malta vize ücreti dışında, VFS bu hizmetler için 30 €’luk bir hizmet ücreti talep eder. Eğer 90 günden fazla süreli bir vize başvurusu yapıyorsanız, bu hizmet ücreti 36 €’dur. Pasaportunuzu kargo ile almayı tercih ederseniz ekstra 10 €’luk bir kargo ücreti ödemeniz gerekecektir. Pasaportunuzu VFS ofisinden de teslim alabilirsiniz.

Malta Vizesi zor değildir. Alınması en kolay Schengen vizelerinden biridir. Doğru bir evrak hazırlığı ve düzenli belge sunumundan sonra genellikle onaylanır. Malta, ABD, İngiltere, Kanada gibi öğrenci vizeleri veren ülkelere kıyasla daha yaygın bir tercih haline gelir. Malta öğrenci vizesi reddedilmek için belgelerde sahtecilik, eksik belgeler, düzensiz dosya düzenlemesi veya vize başvuru formlarında yanlış bilgi vermek gerekir. Malta Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar? Malta öğrenci vizesi genellikle 8-12 iş günü içinde sonuçlanır. Bugüne kadar en fazla 15 gün süren bir beklemeye rastlanmamıştır. Bu sürenin üzerine çıkmamak adına, evrakların hazırlanması ve başvurunun yapılmasına yaklaşık 5 gün verilir. Bu nedenle Malta dil okullarına başvurunuzu en az 1 ay öncesinden yapmanız önerilir.

Malta vize başvuru merkezi ve konsolosluk iletişim bilgileri

İletişim Bilgileri

Malta Vize Başvuru Merkezi
Telefon Numarası: 0212 373 5803
E-posta Adresi: info.mltist@maltavac-tr.com
www.maltavac-tr.com

Malta İstanbul Başkonsolosluğu:
Aydede Cad. Koray Apartmanı 16/11, 34437
Taksim, Beyoğlu/İstanbul.

Malta’ya öğrenci olarak gitmeyi planlıyorsanız, Malta öğrenci vizesi ile ilgili detayları incelemeniz önemlidir. Ayrıca, Malta’da finansal işlemlerinizi düzenlemek için Malta bankaları hakkında bilgi sahibi olmanız, günlük yaşantınızı kolaylaştıracaktır. Sağlık konusunda güvende olmak için ise Malta sağlık sigortası ile ilgili bilgilere göz atabilirsiniz.

Malta’ya seyahat etmek için uygun bir uçak bileti bulmak istiyorsanız, Malta uçak bileti sayfamız size bu konuda rehberlik edecektir. Adanın içinde rahatça hareket etmek içinse Malta’da ulaşım seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Tatilin keyfini çıkarırken deniz ve güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, Malta deniz ve tatil sayfamız size güzel plajlar ve aktiviteler hakkında bilgiler sunacaktır. İletişim konusunda ise Malta telefon hattı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Seyahatiniz öncesinde hava durumunu kontrol etmek istiyorsanız, Malta adası hava durumu sayfamız size güncel bilgiler sunacaktır. Az önemli detaylar arasında ise Malta öğrenci vizesi ile Avrupa seyahat olanakları ve Malta resmi tatil günleri gibi bilgiler yer almaktadır. Bu detaylar, Malta’da geçireceğiniz zamanı daha iyi planlamanıza yardımcı olacaktır.

Blog