Sözleşme

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmet Sözleşmesi

Wayout Yurtdisi Egitim (Aşağıda kısaca Wayout olarak anılacaktır.)

Hizmet alan ya da Imza atan birey Aşağıda kısaca ‘öğrenci’ olarak anılacaktır.

Wayout Yurtdışı Eğitim ve Kariyer İş tanımı ve beyanı:

Wayout öğrencilere okul hakkında gerekli bilgileri vererek doğru seçimi yapmaları için destek olduktan sonra, başvuruların yapılması, kabul evraklarının getirilmesi, vize, uçak bileti, sağlık sigortası konusunda öneri ve yardımlarını sunması, öğrenci eğitimi sırasında sorun yaşarsa bunları okula bildirmek ve çözüm için gerekli desteği sunmakla yükümlüdür. Sorunların çözümünde; okullara bildirilen taleplerde, okulun vereceği yanıt esastır. Öğrencinin talepleri istediği şekilde yanıt bulmadığı durumlarda bundan Wayout sorumlu tutulamaz. Okullar mantıklı taleplere, imkanları el verdiği ölçüde çözüm getirmektedir. Wayout okullar ile öğrenciler arasında bu talepleri iletmede köprü görevi görmektedir. Öğrencilerden okul liste fiyatları dışında ek ödemeler talep etmez, başarabildiği ölçüde bu liste fiyatlarından indirim yapılması için çabalar. Sözleşmeyi fiziksel olarak imzalayamayan adaylara e-posta yolu ya da web sitemizdeki halka açık bağlantılar ile ibraz edilir. Bu durumda aday kayıt işlemine devam ederek sözleşme koşullarını da kabul etmiş sayılır.

Wayout ayrıca Maltayagidiyorum.com, wayout.com.tr, art.wayout.com.tr internet siteleri altında hizmet verir. Öğrenciler danışmanlık faaliyetlerini gelmek istedikleri ülkede almış olurlar. Wayout tüm bu ülkelerde ofisleşmiştir ya da çalışan bulundurmaktadır. 

Ödeme Koşulları ve İptal Koşulları

Ödeme Koşulları

1- Dil okuluna kayıt olmaya karar veren katılımcı, gideceği ülke para birimine göre 245 Sterlin/245 Dolar/ 245 EUR/ 245 CAD okulun kendi hesabına sadece banka havalesi yöntemi ile öder. Okul banka transferlerinde + 35 Euro/Kanada Doları/USD/GBP ödeyerek okulun döviz transferi kesintisini de karşılamalıdır. 

2- Katılımcı, okuldan davet yazılarının ve eğitim faturasının gelmesini takiben fatura bedelinin geri kalanını okula öder. İlk başta verilen depozit ücreti bu etapta toplam ücretten düşülür. Ödemeler vize çıktıktan bir sonraki hafta içerisinde okula gönderilmelidir.

Öğrenci ödemelerini yaparken, karşı tarafın banka kesintisi olan 35 Euro/Kanada Doları/USD/GBP toplam tutara ek yapmak durmundadır. Aksi durumda ödemeler okullara eksik gitmekte ve okullar tekrar ödeme talep etmektedirler.

3- Vize reddi durumunda başvuru esnasında ödenen 245 birimlik depozit ve vize için yaptığı masraflar dışındaki ücretler katılımcıya iade edilir. Okulların havale yaparken keseceği banka transfer ücretleri bu kesintilerin dışındadır. 245 birimlik depozit yine okulların kendileri tarafından kayıt-iptal bedeli olarak alınmaktadır.

5-  Vize reddi durumunda okulun geri iade yaptığı tarihler baz alınarak katılımcıya geri ödemesi yapılır. Her okulun geri iade şartları birbirinden farklıdır. Genellikle 2 gün, çok geciktiren okullarda 60 gün arasında sürmektedir.

İptal Koşulları

1-Başvuru işlemleri tamamlanan katılımcı, vize aşamasından önce programa katılmaktan vazgeçerse, basvuru esnasinda ödenen 245 Euro/Kanada Doları/USD/GBP dışında o zamana kadar yaptığı tüm ödemeyi geri alabilir. Okul sadece havale ücretlerini düşecektir.

2- Vizesini alan katılımcı, programa katılmaktan vazgeçerse, okulun iptal koşulları geçerli olacaktır. Genellikle tüm okullar eğer başlangıç tarihine 15 günden fazla zaman varsa okul 245 € luk depozit hariç kalan tutarı iade eder. Eger daha kısa süre kaldıysa 1 haftalık konaklama ve eğitim bedelinde kesinti yaparlar. Farklı politikalara sahip okullarda ise 2 haftalık kesintiler, kesinti yapılmaması gibi koşullar olabilir. Kayıt olduğunuz okulun kuralları size kayıt aşamasından önce okul tarafından dijital olarak gönderilir.

3-Okulda eğitime başlayan katılımcı programı tamamlamadan geri dönmeye karar verirse, okul iptal koşullarında geçerli olan miktara EK olarak, toplam eğitim ücretinin %20 (yüzde yirmi) ‘si oranında kesinti yapılır. Bu kesintiler okul tarafından yapılmaktadır.

4-Her okulun kendi iade politikası bulunabilir. Okulun üstteki iade koşullarından farklı bir politika uygulaması durumunda üstteki maddeler geçerliliğini yitirir ve okulların yayınladığı iptal politikaları uygulanır. Öğrencinin vazgeçmesi, iptal etmesi, vize reddi alması ya da başarıyla eğitimine gitmesi gibi durumların hiçbirinde Wayout öğrenciden para almaz, ödeme talep etmez, okulun yapacağı kesintilerden pay almaz. Öğrencinin ticareti daima seçtiği okulladır.

5- Tüm öğrenciler, kayıt olduğu okulların kurallarından sorumludur. Öğrenciler bu kuralları okullardan talep ederek bilgilenmekle yükümlüdür. Okulların politikalarından Wayout sorumlu tutulamaz, öğrenci bu kurallara uymadığı için okuldan atılması, eğitimini yarım bırakıp dönmesi ya da yaşayacağı herhangi bir itlaf durumunda okul ile muhattap olur. Öğrenciler okulların sunduğu hizmetlerin takipçisi olmak ve talep etmek durumundadır. Hediyeler, promosyon uçak biletleri, yaptırılan sağlık sigortalarının takibi, yeni öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması gibi konular öğrencilerin takibindedir. Öğrenci okula gittikten sonra alacağı hizmetleri Wayout yetkililerinden bekleyemez. Takibini gerçekleştirerek okuldan talep etmek durumundadırlar. Wayout bu gibi durumlarda sorumluluk kabul etmez. Wayout sadece okul ile öğrenci arasında bir iletişim kurmakla sorumludur. Öğrenciye kayıt ve vize prosedürü işlemlerinde destek görevi görür. Öğrencinin yaşadığı tüm sorunlara Wayout yetkilileri okula bildirerek çözüm arar ancak sorumluluk kabul etmez ve okuldan gelecek yanıt esastır.

6- Wayout okul ödemeleri ya da diğer hizmet bedelleri adı altında aday ya da öğrencilerden hiçbir ödeme talep etmez. Öğrenciler ödemelerini okullara kendileri gönderir. Tüm öğrenciler bağımsız olarak okullara ulaşmak, finansal olarak kendilerini güvende hissetmek için sorular sormakta özgürdür.